Ziołowy ogródek na balkonie aranżacje – ZDJĘCIA

Ziołowy ogródek na balkonie warto założyć nie tylko dla walorów kulinarnych. Taki ogródek w środku miasta zdecydowanie poprawi Twoje samopoczucie. A jeśli myślisz, że stworzenie takiego ogródka jest nie możliwe albo trudne zerknij na nasze inspiracje 🙂 Niech twój balkon stanie się miejscem od miejskiego pędu. 

Ziołowy ogródek na balkonie

W skrzynce na balkonie ziołowy ogródeczek może wyglądać równie fantastycznie jak na rabatce. W skrzynce takiej zmieścisz od 5 do 7 ziół. Ziołowy ogródek  będzie wyglądać szczególnie atrakcyjnie, gdy zioła będą rosły wśród innych roślin ozdobnych. Na taki ziołowy ogródek na balkonie wybierz miejsce południowe albo południowo – zachodnie. Większość ziół wymaga dużo słońca. Pierwsze zioła na balkon możesz wysiewać już w marcu, jednak dla ziół będzie najlepiej jak wystawisz je dopiero po ostatnich majowych przymrozkach.

Mały balkon to nie problem

Za przykład mogą nam świecić paryskie balkony, które mimo tego, że mają zaledwie kilka metrów  wyglądają jak perełki. Na takim balkonie możesz wykorzystać płotki albo kratki ogrodowe przy których posadzisz rośliny pnące, które ochronią cię od sąsiadów. Stolik kawowy może zastąpić taboret albo składany blat przymocowany do poręczy balkonu. Świetnym rozwiązaniem okażą się również wiszące doniczki.

Ziołowy ogródek na balkonie aranżacje - 1
Orientation: 1
« 1 z 11 »

Balkon na każdą porę roku

Taki balkon może okazać się wspaniałym miejscem do wypoczynku. Dobrze zaaranżowany zapewni ci idealne miejsce do spędzania wolnego czasu, a także przyjmowania znajomych. Może okazać się twoim miejscem między niebem a ziemią. W letnie popołudnia zatracisz się w lekturze, a wieczorami możesz rozkoszować się lampką wina. Wiosną możesz posadzić na nim tulipany czy żonkile. Latem nie zapomnij o aromatycznej maciejce, która wśród ziół będzie wyglądać fantastycznie. A na jesień przyozdób swój balkon wrzoścem. Zioła, które warto mieć i nie są trudne w uprawie balkonowej to mięta, melisa, rozmaryn, lawenda, bazylia, tymianek, estragon, majeranek. Niektórymi z nich możesz cieszyć się następnego lata.

Marlena

Add your Biographical Info and they will appear here.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *